Logowanie

Aktualności

Z Błotnicą na remis...

• autor: przytyk, 2014-06-08 22:13

Remisem 2:2 zakończył się mecz Sokoła Przytyk z KS Błotnica Stara. Gospodarze dwukrotnie prowadzili, ale goście za sprawą Michała Solińskiego zdołali w końcówce wyrównać. Wiosenna passa spotkań wyjazdowych trwa - 7 kolejnych meczów bez porażki.

KS Błotnica Stara - Sokół Przytyk 2:2 (1:0)

bramki: 1:0 Kaczorek 15`,1:1 samobójcza 67`, 2:1 Korgul 76`, 2:2 Michał Soliński 88`

Sobczak - Kowalczyk, Drabik, Kępka, Rychlicki (46` Włodarczyk) - Kot, Śpiewakowski, Mariusz Soliński, Kamil Jarzynka - Patryk Szubiński, Michał Soliński

ławka rezerwowych: Bełzowski, Białkowski, Bilski, Kalbarczyk, Pietrasik, Daniel Szubiński,

Mimo tego iż wczorajsze spotkanie rozgrywane było w potwornym upale, to gracze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko. Pierwsza połowa w wykonaniu Sokoła była słaba i zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0. W 15 minucie meczu, błąd obrony gości wykorzystał Mateusz Kaczorek i przelobował próbującego ratować sytuację Michała Sobczaka. Pod koniec pierwszej połowy ładnym strzałem popisał się Mariusz Soliński, ale jego uderzenie z dobrych 20 metrów zatrzymało się na spojeniu bramki Błotnicy.

Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie. Po przerwie goście grali dużo lepiej niż w pierwszych 45 minutach, dłużej utrzymywali się przy piłce i spokojnie budowali swoje ataki. Błotnica starała się wyprowadzać groźne kontrataki i po fatalnych błędach w defensywie graczy Sokoła, mogła podwyższyć swoje prowadzenie. W 67 minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy był remis 1:1. W ostatnich minutach meczu emocje były spore. Na kwadrans przed końcem spotkania fatalny błąd przytrafił się Sebastianowi, który stracił piłkę przy próbie jej wyprowadzenia i Marcin Korgul bez problemu trafił do siatki na 2:1. W końcówce pojedynku po idealnym podaniu Maćka Śpiewakowskiego, bramkę dającą remis 2:2 zdobył Michał Soliński.

Brawo za charakter i grę do samego końca. To już czwarty mecz na wiosnę na wyjeździe, gdzie drużyna mimo tego iż musi gonić wynik, w końcówce wyrównuje i zdobywa 1 punkt. Bilans wiosennych wyjazdów: 3 zwycięstwa - 4 remisy - 0 porażek.